Będzie dalszy ciąg trasy rowerowej! Ogłoszono przetarg!

Zarząd Dróg Miejskich przekazał informację na temat ogłoszenia przetargu na uzupełnienie trasy rowerowej wzdłuż Płaskowickiej. Odcinek ten ma połączyć się z powstającymi ścieżkami przy Południowej Obwodnicy Warszawy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zarząd Dróg Miejskich wydał komunikat, w którym informuje o przetargu na budowę dwukierunkowej drogi rowerowej na południowej stronie Płaskowickiej. Nowa trasa powstanie od ulicy Pileckiego do alei Komisji Edukacji Narodowej. Pierwsze prace zaplanowane są na rok 2022, a jako pierwszy stworzony zostanie odcinek  od KEN do Cynamonowej.

„Przewidywany zakres robót jest tam większy i obejmuje również budowę ronda u zbiegu z Lanciego. Zarząd Dróg Miejskich ma na ten cel zarezerwowane finansowanie, środki zostały przyznane przez radnych i zapisane w Wieloletniej Perspektywie Finansowej”

-dodaje ZDM. Oferty można składać do 27 września 2021 roku, a na realizację zadania będzie 70 dni od momentu podpisania umowy.

Zaprojektowany odcinek połączy się z drogami rowerowymi powstającymi w ramach budowy ursynowskiego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy, a sama inwestycja ma wypełnić lukę w projekcie realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Póki co na POW powstało już niecałe 27 kilometrów drogi rowerowej, a kolejne 5,6 czeka na otwarcie tunelu. Aby zachować ciągłość pomiędzy Ursynowem, Wilanowem i Wawrem potrzebny jest właśnie brakujący fragment wzdłuż Płaskowickiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.