Będzie nowy podatek!

Minister finansów przekazał informację, że rząd planuje wprowadzić nowy podatek. Chodzi o podatek od wielkich korporacji. Pozwoli to pokryć ubytek z budżetu, powstały z powodu zmian podatkowych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zmiany podatkowe Polskiego Ładu zmniejszą wpływy Narodowego Funduszu Zdrowia aż o ponad 3,5 miliarda złotych. Dlatego rząd, aby móc pokryć ubytek z budżetu, chce wprowadzić podatek od wielkich korporacji. O szczegółach opowiedział dziś podczas konferencji prasowej minister finansów.

Podatek od wielkich korporacji wzorowany jest na rozwiązaniach, które już od lat istnieją w USA i niektórych krajach europejskich. Ma on objąć spółki kapitałowe i podatkowe grupy kapitałowe, które wykazują straty lub których dochód jest poniżej 1% przychodu z działalności operacyjnej, bez nabycia środków trwałych. Podatek ma obejmować 0,4% przychodów firmy i 10% wydatków pasywnych

Tadeusz Sarnowski dodał, że podatek od wielkich korporacji w Polsce obejmie tylko kilka procent spółek. Od niego będzie też odliczany CIT. Co istotne, nie będą mu podlegać firmy ponoszące realne wydatki inwestycyjne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c