Będzie waloryzacja świadczeń rodzinnych? Minister odpowiada

Czy doczekamy się waloryzacji świadczeń rodzinnych? Wiele rodzin zadaje sobie to pytanie. Dziś minister rodziny i polityki społecznej zabrała głos w tej sprawie. Niestety, nie mamy dobrych informacji.

Fot. Pixabay

Minister rodziny i polityki społecznej w wywiadzie dla Polsat News pytana była o to, czy rząd planuje waloryzację świadczeń rodzinnych. Chodzi między innymi i przede wszystkim o 500 plus, które obecnie jest naprawdę mało warte. Wszystko ze względu na inflację, która wpływa również na wydatki związane z wychowywaniem dzieci.

W rozmowie na antenie porannego programu „Graffiti” Marlena Maląg powiedziała wprost- waloryzacji nikt nie przewiduje. Jak wyjaśniła, przed 2015 rokiem nie było żadnych świadczeń dla rodziców. Natomiast, gdyby teraz zliczyć program 500+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy itd., rodzic może otrzymać nawet 120 tysięcy złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.