Będzie więcej łóżek w Szpitalu Południowym! Jest już 200 osób chętnych do pracy!

Jak przekazała wiceprezydent Warszawy, jest już 200 osób chętnych do pracy w Szpitalu Południowym. Placówka jest coraz bliżej podpisania umów z nowymi lekarzami. Dzięki temu dodatkowe łóżka można byłoby uruchomić już w kwietniu!

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj podczas spotkania wojewody z przedstawicielami miasta zaapelował on, aby natychmiast uruchomić 300 łóżek dla zakażonych pacjentów. Jak jednak tłumaczy wiceprezydent miasta Renata Kaznowska, w tej chwili jest to niemożliwe. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy.

W rozmowie na antenie radia RDC zaznaczyła jednak, że już wkrótce to się zmieni. Łącznie do placówki potrzeba 100 lekarzy, 300 pielęgniarek i 200 opiekunów medycznych. Obecnie trwa wciąż proces rekrutacji, ale chętnych na dzień wczorajszy jest około 200 osób. Dodała, że jest to już ostatni etap rozmów, a placówka jest coraz bliżej podpisania umów z nowymi lekarzami.

Dzięki temu już w kwietniu udałoby się uruchomić dodatkowe łóżka. W tej chwili zajętych jest prawie 60 wszystkich miejsc w szpitalu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c