Będzie zakaz palenia na balkonach? To inicjatywa jednej z radnych

Na portalach społecznościowych od pewnego czasu pojawia się link do ankiety nt. palenia na balkonie. Za ankietą stoi radna, która chce wprowadzić zakaz palenia na balkonie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Ankieta jest bardzo krótka, bo są tam tylko jedno pytanie. Można zaznaczyć, że popiera się lub nie popiera się wprowadzenia zakazu palenia na balkonie.

Za ankietą stoi radna Renata Niewitecka oraz grupa współpracujących z nią osób z koła KO-Nowoczesna. Dzięki ankiecie w social mediach rozgorzała dyskusja nt. palenia na balkonie. Jedni uważają, że to ich balkon i ich sprawa, a drudzy, że gdy dym dochodzi do ich balkonów to już też sprawa innych lokatorów.

Rzecz jasna przepisów zakazujących palenia na balkonie nie może wprowadzić Rada Warszawy. Musi to zrobić Sejm. Niektóre spółdzielnie wprowadzają podobne regulacje, ale są to praktycznie martwe przepisy, bo obecne prawo nie pozwala na ich egzekucje.

Radna chce wywołać dyskusje i wprowadzić temat np. na komisję środowiska. Na razie w sondzie wzięło udział około 3 tys. osób. Blisko 60 proc. jest przeciw wprowadzenia takiego zakazu. Patrząc na przykłady innych państw, wprowadzenie zakazu jest możliwe. Tym bardziej, że podobne regulacje wprowadziła niedawno Litwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c