Bez prawa jazdy i mając 3,5 promila wjechał w radiowóz

Nasielscy funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował dostawczym fiatem i uderzył w radiowóz. Nie posiadał prawa jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

Fot. KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

5 października około godz. 13:30 policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku, pełniący służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli kierującego ducato, który miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Wszystko wskazywało na to, że może być pijany. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Już na początku wyczuli od 40-latka silną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości nasielszczanina ich podejrzenia się potwierdziły. Kierowca fiata, w wydychanym powietrzu miał aż 3,5 promila alkoholu. Okazało się również, że w ogóle nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo, podczas podejmowanej kontroli, mężczyzna uderzył swoim autem w policyjny radiowóz. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 40-latek został przez mundurowych zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu nasielszczanin usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Poniesie również odpowiedzialność za kierowanie bez prawa jazdy i uszkodzenie policyjnego auta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c