Bezdomni notorycznie śpią na klatce. Wzywanie straży nie pomaga

W jednym z bloków na Targówku, bezdomni notorycznie przesiadują na klatce schodowej. Bezsilni mieszkańcy wzywają straż miejską. Strażnicy wyprowadzają osoby na zewnątrz i tłumaczą, że mogą udać się do najbliższej noclegowni. Jeszcze tego lub następnego dnia bezdomni znowu pojawiają się w tym samym miejscu.

Fot. Pan Jarosław

Zdjęcie zostało udostępnione na grupie Targówek, Bródno, Zacisze TeBeZeT z mocnymi słowami i pytaniem, co można zrobić w tej sprawie.

Skontaktowaliśmy się z autorem. Okazało się, że pomimo wzywania straży miejskiej, bezdomni zawsze wracają. Zachowują się przy tym tak głośno, że mieszkańcy znają już ich imiona. Niestety dochodzi też do aktów spożywania alkoholu i załatwiania swoich potrzeb na klatce.

Zdania są podzielone. Członkowie grupy radzą, by wezwać straż miejską, inni radzą, by wynieść ciepła zupę, a może bezdomni, kiedy się najedzą, sami opuszczą lokal. To tylko wycinek z ponad 120 komentarzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c