Bezpłatne bilety komunikacji w ferie. Wystarczy zrobić prostą rzecz

Miejski program „Zima w Mieście” to dla dzieci i młodzieży możliwość spędzenia czasu w ciekawy i atrakcyjny sposób. Jego uczestnicy mogą też korzystać z bezpłatnych przejazdów grupowych w trakcie trwania programu (od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r.). Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni dokument.

Fot. ZTM

Od 1 września 2017 r. bezpłatne przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami stolicy na podstawie Karty Ucznia. Ci, którzy jeszcze jej nie mają, ale biorą udział w zajęciach „Zimy w mieście”, mogą również bezpłatnie jeździć stołeczną komunikacją miejską.

Bezpłatne podróże stołeczną komunikacją miejską są możliwe w dni powszednie między 28 stycznia a 8 lutego, dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży biorących udział w programie „Zima w Mieście”, pod warunkiem, że liczą one co najmniej 10 osób. Dodatkowo, z taką grupą może podróżować jeden opiekun. Odpowiednio, jeśli grupa liczy 11-20 osób – opiekunów może być dwóch, 21-30 osób – trzech, a w przypadku grupy powyżej 30 osób – aż czterech opiekunów.

Aby skorzystać z darmowych przejazdów dla grup zorganizowanych należy wypełnić Kartę bezpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie w ramach Warszawskiego Programu „Lato/Zima w Mieście”. Powinna ona być podpisana przez opiekuna grupy oraz kierownika placówki. Muszą na niej znaleźć się także imiona i nazwiska uczestników oraz numery posiadanych przez nich dokumentów ze zdjęciem. Na formularzu powinien widnieć również podpis opiekuna grupy oraz kierownika placówki. Kartę należy okazać w przypadku kontroli biletów.

Formularz można uzyskać od koordynatorów dzielnicowych przed rozpoczęciem ferii. Lista koordynatorów danej dzielnicy oraz kontakty, są do pobrania na stronie internetowej: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c