Bieg Niepodległości w tym roku w zupełnie innej formie

Bieg Niepodległości w tym roku miał odbyć się w dniach 11-15 listopada. Będzie on miał miejsce, ale w innej formie niż do tej pory. Maraton będzie miał formę wirtualną. 

Fot. Pixabay

Jak informuje Aktywna Warszawa, Bieg Niepodległości w tym roku będzie miał inną formę. Wszystko z powodu pandemii i rosnącej liczby zakażeń w Polsce. Nie będzie zatem biegu masowego z 10 kilometrową trasą.

Będzie natomiast wydarzenie wirtualne i każdy, bez względu na kondycję i wiek, może wziąć w nim udział. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w mniejszych grupach, np. z rodziną czy przyjaciółmi, a nawet sami, ale z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Nie będzie obowiązywać też żaden konkretny dystans. Trzydzieści pierwszych drużyn, których kapitanowie dokonają prawidłowego zgłoszenia otrzymają flagę Polski, z którą będą mogli pobiec.

Wszystkie zgłoszone drużyny muszą w sumie w ciągu 4 dni przebiec 3 511 kilometrów, tyle ile wynosi suma długości granic Polski. Będzie konieczne udokumentowanie dystansu każdego uczestnika, a następnie łączy się dystans całej drużyny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c