Biegał po dachu pociągu metra. Wiemy, co mu grozi

Sytuacja miała miejsce na stacji metra Centrum. Młody chłopak ze wschodu nagrał film, jak skacze na pociąg metra, przebiega po nim, a następnie zeskakuje po kilkudziesięciu metrach. Rozmawialiśmy z asp. Arturem Chwiłką z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego w tej sprawie.

„Policjanci wiedzą o tym zdarzeniu. Zabezpieczono już monitoring oraz nagranie. Obecnie dochodzenie prowadzone jest w kierunku wykroczenia, jednak z uwagi na zuchwałość czynu kwalifikacja może zostać zmieniona. Wtedy o losie młodego człowieka zadecyduje sąd.” – mówi policjant w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

Łatwo przewidzieć, że tego typu zachowanie mogło skończyć się tragicznie, szczególnie na stacji Centrum, gdzie tory są położone niedaleko siebie.

Mężczyzna wskoczył na metro, kiedy to się zatrzymało więc jeżeli nie zdążyłby zejść i pojazd, by ruszył mogło dojść do tragedii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c