Biegał po grobach, rozrzucał znicze, na końcu… oddał mocz na terenie parafii

Podczas pobytu na cmentarzu, pewien mężczyzna swoim zachowaniem obraził uczucia religijne osób odwiedzających groby swoich bliskich. Funkcjonariusze zauważyli go w momencie, gdy ten na terenie parafii oddawał mocz.

Fot. Pixabay

Około 18.30 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał biegać po grobach zmarłych zrzucając przy tym znicze i kopiąc wiązanki z kwiatami.

Do zdarzenia doszło na cmentarzu na terenie izabelińskiej gminy. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Hornówku.

Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w momencie, gdy ten na terenie parafii oddawał mocz. Policjanci zatrzymali 50-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Miał go 2,6 promila w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłych oraz obrazy uczuć religijnych przebywających w tym czasie na terenie parafii osób. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c