Biegał z nożami w rękach. Zaatakował przechodniów niedaleko galerii handlowej

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Pułtusku zatrzymali mężczyznę, który w nocy 1 listopada nożem zaatakował mieszkańców Pułtuska. Wobec sprawcy ataku, sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot. Shutterstock

W Pułtusku 1 listopada w nocy, do idących chodnikiem przechodniów, w rejonie galerii przy ul. Daszyńskiego, podszedł mężczyzna trzymając w obu rękach noże. Najpierw awanturował się, później zaatakował 25- i 31-letnich mieszkańców Pułtuska zadając im po kilka ciosów nożem.

Po ataku sprawca zbiegł. Świadkowie tego zdarzeniu poinformowali dyżurnego policji, który szybko na miejsce skierował policjantów. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego bardzo szybko zatrzymali sprawcę ataku, który posiadał przy sobie noże. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów a mężczyzna został przewieziony do Komendy Policji w Pułtusku.

Wobec sprawcy, który naraził 25- i 31-letnich mieszkańców Pułtuska na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia sąd zastosował tymczasowy areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.