Bilans po rozpoczęciu roku szkolnego. Koronawirus w kilku placówkach

1 września dzieci i młodzież rozpoczęły rok szkolny. Jednak z powodu koronawirusa część szkół może nie kontynuować nauczania w sposób tradycyjny. Co najmniej w 4 placówkach wykryto COVID-19.

Fot. Pixabay

Już w dniu rozpoczęcia roku wprowadzono zdalne nauczanie w dwóch placówkach w województwie pomorskim.Dwóch nauczycieli pracujących w placówkach miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. W obu szkołach wszyscy nauczyciele zostali skierowani na kwarantannę.

Również w Gdańsku, w jednej ze szkół stwierdzono zakażenie COVID-19 u nauczyciela i dziecka. Kilka osób, które miały z nimi kontakt znajduje się na kwarantannie. Tu jednak rok szkolny rozpoczął się zgodnie z planem, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Dzieci również nie rozpoczęły tradycyjnego nauczania w Unisławiu, gdzie dziś po uroczystym rozpoczęciu roku, dyrekcja dostała informację o zakażeniu. Trwa tam postępowanie epidemiologiczne.

Póki co są to 4 placówki, ale nie można wykluczyć, że z dnia na dzień może ich być coraz więcej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c