Bilet roczny ZTM? Taki wniosek pojawił się w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Trwają pracę nad Budżetem Obywatelskim 2021. W ramach jednego z projektów przewiduje się uzupełnienie cennika biletów komunikacji miejskiej o bilet roczny. Czy nowa inicjatywa jest potrzebna i ma szansę realizacji?

Fot. ZTM

Aktualnie obowiązująca taryfa umożliwia zakup biletu okresowego maksymalnie na 90 dni. Od pewnego czasu pojawia się pomysł uzupełnienia oferty o bilet roczny. Zgodnie z postulatem wnioskodawcy, cena biletu normalnego, kodowanego na Karcie Warszawiaka, wyniosłaby 864 złote, zaś dla osób nierozliczających podatków w Warszawie – 966 zł.

Porównując proponowane ceny z zakupem czterech biletów 90-dniowych, możemy liczyć na oszczędność 136 złotych – w przypadku uprawnionych do korzystania z Karty Warszawiaka oraz 154 zł – dla pozostałych osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Pomysł musi uzyskać aprobatę urzędników. Czy zostanie wdrożony w życie? O tym zdecydują przedstawiciele miejscy oraz organizator transportu.

 

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.