Bilfinger Infrestructure: nowy most Łazienkowski bez desek

DSC_0176

Stara konstrukcja mostu opierała się na drewnianych deskach, na które następnie wylano asfalt. Jak zapewnia Bilfinger Infrestructure nowa konstrukcja będzie niepalna z uwagi na zastosowanie innych materiałów.

„Nie jest to powtórzenie konstrukcji” – mówi nam Krzysztof Laskowski, dyrektor techniczny w Bilfinger Infrestructure – „Ta konstrukcja jest zaprojektowana w nowoczesny sposób. Minęło jednak 40 lat i technologia poszła znacznie do przodu. Sama konstrukcja w przekroju pierwotnie składała się z czterech niezależnych dźwigarów z pomostem drewnianym. Nowa konstrukcja to dwie skrzynki połączone poprzecznicami. Na poprzecznicach wykonane będą pomosty robocze na stalowych kratkach typu Wema lub podobnych. Do konstrukcji nie dołożymy żadnego drewna.”

Wygląda więc na to, że nowy Most Łazienkowski będzie bardziej odporny na ogień niż dotychczasowy. Nie oznacza to jednak, że jest całkowicie ognioodporny. Hanna Gronkiwicz-Waltz zapewniła jednak, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że w obrębie mostów wzmożone są patrole odpowiednich służb. Przypomniała również wszystkim „żartownisiom”, że za podłożenie ognia, grożą surowe konsekwencje prawne.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.