Obywatele Ukrainy bili rękami, kopali po całym ciele i okradli

Policjanci z Lesznowoli wspólnie z kryminalnymi z Piaseczna zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o dokonanie rozboju. Sprawcy dotkliwie pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni nie posiadają wiz umożliwiających im legalny pobyt na terenie naszego kraju.

Fot. Shutterstock

W maju policjanci dostali zgłoszenie o rozboju do którego doszło w jednej z kwater w Starej Iwicznej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do wynajmowanego przez niego pokoju wtargnęło dwóch mężczyzn, najprawdopodobniej obcokrajowców, którzy go zaatakowali. Napastnicy bili go rękami i kopali po całym ciele. Następnie przeszukali jego pokój i ukradli mu kilka tysięcy złotych oraz telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się policjanci z Lesznowoli oraz kryminalni z Piaseczna. Przeprowadzili oni szereg ustaleń i sprawdzeń operacyjnych, które doprowadziły ich do dwóch obywateli Ukrainy, przebywających na terenie gminy Lesznowola. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania, ujawniono skradziony telefon. 28- latek i 41- latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Podczas sprawdzania ich dokumentów okazało się, że mężczyźni nie posiadają wiz umożliwiających im legalny pobyt na terenie Polski.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dokonania rozboju. Policjanci złożyli wniosek do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych 3- miesięczny areszt.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c