Biuro podróży upadło. Polacy wciąż przebywają na urlopach!

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego otrzymał informację o niewypłacalności biura podróży Mouzenidis Travel. Część turystów z Polski wciąż przebywa na zagranicznych wakacjach, inni mają zaplanowane podróże, które są już w pełni opłacone. 

Fot. Warszawa w Pigułce

9 września do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpłynął wniosek o niewypłacalności biura podróży Mouzenidis Travel. Co z osobami, które są obecnie na wakacjach organizowanych przez to biuro lub planują urlop, który jest już w pełni opłacony? Okazuje się, że nie mają czym się martwić.

Obecnie poza granicami kraju przebywa 69 osób. Znajdują się oni w Turcji oraz w Grecji. Jak zapewniają przedstawiciele biura podróży, powinni oni wrócić zgodnie z planowanym terminem zakończenia wyjazdu, nie muszą się obawiać, że zostaną bez hotelu czy  bez możliwości powrotu samolotem.

A co z osobami, które już wykupiły wycieczki? Trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura. Oznacza to, że te osoby będą mogły odzyskać pieniądze właśnie z wypłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej. W takiej sytuacji  jest około 250 osób. Zablokowano jednak sprzedaż wyjazdów na kolejne miesiące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c