Blokady Mordoru ciąg dalszy. Manifestanci czekają na decyzję, a kierowcy czekają… w korkach

Stowarzyszenie Wyględów przeprasza kierowców za protesty, ale jak twierdzi jest to jedyny sposób, aby zwrócić uwagę na problem zbyt dużego ruchu na ich ulicy. Przez godzinę organizacja będzie blokowała ruch na ul. Miączyńskiej i Etiudy Rewolucyjnej.

Fot. Stowarzyszenie Wyględów

Fot. Stowarzyszenie Wyględów

„Jutro czyli w środę – w godz. 17.00 – 18.00 – na najbardziej zakorkowanym skrzyżowaniu na Mokotowie (róg ul. Miączyńskiej i Etiudy Rewolucyjnej) mieszkańcy osiedla Wyględów będą kontynuować pikietę, by zmobilizować władze Warszawy do podjęcia decyzji w sprawie przedłużenia ul. Woronicza.” – pisze do nas Luiza Zalewska-Karłowska, prezes Stowarzyszenia Wyględów – „Ta inwestycja – zaplanowana przed 50 laty – wciąż czeka na realizację, dlatego zdecydowaliśmy kontynuować pikiety do czasu wpisania przedłużenia ul. Woronicza do przyszłorocznego budżetu m. st. Warszawy. Przepraszamy wszystkich kierowców za niedogodności, mamy jednak nadzieję, że działamy nie tylko w interesie mieszkańców okolicy wyjątkowo zakorkowanej i zanieczyszczonej spalinami, ale też kierowców, którzy godzinami stoją pod naszymi oknami, by przedostać się w kierunku Ochoty. Przedłużenie ul. Woronicza wzbogaci ubogą siatkę ulic, tworząc dodatkowe połączenie między Mokotowem a Ochotą.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.