Bogusław Kaczyński nie żyje. Miał 73 lata
Zmarł Bogusław Kaczyński. Dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej, teoretyk muzyki, twórca telewizyjny, animator kultury, prezenter i autor wielu programów w TVP.

Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Wikipedia
O śmierci krytyka poinformował jego przyjaciel Tadeusz Deszkiewicz:
„Kilka dni temu doznał kolejnego udaru, jednak byłem przekonany, że jego niezwykła wola życia pozwoli mu go przezwyciężyć. Nie udało się. Bogusław Kaczyński miał nieocenione zasługi w popularyzacji muzyki poważnej. Opowiadał o niej ze swadą i wielką kompetencją. Bardzo smutna wiadomość.”
Bogusław Kaczyński urodził się 2 maja 1942 roku w Ciałej Podlaskiej. Był absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie i jej prorektorem w latach 1993-1996. Od 1970 roku był krytykiem muzycznym i komentatorem wszystkich ważniejszych wydarzeń kulturowanych.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.