Bon pierwszaka. Na czym polega i kto go dostanie?

Bon pierwszaka przeznaczony jest dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Mogą z niego skorzystać Polacy, mieszkających w krajach sąsiedzkich. 

Fot. Pixabay

Bon dla rodziców dzieci zaczynających edukacje ma wartość 400 złotych i jest przyznawana przez  fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Jest to rodzaj stypendium finansowanego za pośrednictwem fundacji przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Przeznaczony jest dla dzieci, które zaczynają naukę za granicą: w Czechach, na Łotwie, na Ukrainie, na Białorusi i na Litwie. Dzięki temu rodzice mogą zaopatrzyć dzieci w najważniejsze rzeczy niezbędne do nauki. Dodatkowo też dostają wyprawki szkolne.

Z bonu pierwszaka może skorzystać 2190 uczniów klas pierwszych, które rozpoczynają przygodę z nauką poza granicami Polski. Na Łotwie znajdują się 4 takie szkoły, 10 na Ukrainie, 25 w Czechach i 57 na Litwie. Bon obowiązuje też w wybranych placówkach na Białorusi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c