Bon turystyczny bez kryterium dochodowego i ważny 1,5 roku! Taką propozycję przygotował prezydent

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych na każde dziecko w celu zrealizowania krajowego wypoczynku. Bez kryteriów dochodowych i ważny przez 1,5 roku – taką propozycję zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

 

O najnowszej inicjatywie poinformował prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszej konferencji w Ustce.

To autorska propozycja prezydenta, która została skonsultowana z rządem, a przede wszystkim z wicepremier i dowodzącą resortem rozwoju Jadwigą Emilewicz oraz prezes ZUS Gertrudą Uścińską.

Prezydent wyraził nadzieję, że nowy bon wejdzie w życie tuż przed tegorocznymi wakacjami. Jak dodał, bon będzie wyróżniał się długim terminem przydatności i będzie można go spożytkować do końca 2021 roku.

Jako że wydanie bonu nie będzie uzależnione od sprecyzowanego pułapu dochodowego, szacuje się, że skorzysta z niego 6 milionów dzieci.

Prezydencki bon będzie miał formę cyfrową. Aby go odebrać, konieczna będzie rejestracja na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), gdyż to ZUS jako instytucja będzie odpowiedzialna za wypłatę wakacyjnych dodatków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c