Borys Budka apeluje do premiera: „Żądamy wycofania decyzji o szczepieniach”

Podczas dzisiejszej konferencji Borys Budka oświadczył, że jego partia domaga się od premiera Mateusza Morawieckiego wycofania się z decyzji w sprawie wpisania prokuratorów i funkcjonariuszy służb specjalnych do pierwszej grupy szczepień przeciwko COVID-19. 

Dziś rano odbyła się wspólna konferencja przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki i marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego. Marszałek podczas spotkania zaapelował do polityków PiS o poparcie wprowadzonych przez senatorów poprawek do ustawy budżetowej.

Natomiast Borys Budka zwrócił uwagę na zmiany w zapisie dotyczącego kolejności szczepień przeciwko COVID-19. Uznał, że wpisanie prokuratorów i funkcjonariuszy służb specjalnych do pierwszej grupy jest niegodziwe i niesprawiedliwe. Dlatego wraz ze swoją partią żąda od premiera Mateusza Morawieckiego, aby rząd wycofał się z tej decyzji.

„Dzisiaj najważniejsze jest, aby ze szczepionek korzystały osoby, które są najbardziej narażone na zachorowanie. Nie może być tak, że poza kolejką będąprokuratorzy i funkcjonariusze służb specjalnych. Oczekujemy od rządu zmiany tej bulwersującej decyzji.”

-powiedział. W tej chwili wciąż trwają szczepienia grupy zero. Wśród nich są między innymi pracownicy służb medycznych. Od ubiegłego piątku zapisywać się na szczepienia mogą również osoby powyżej 80 roku życia. Od piątku ruszą zapisy dla seniorów od 70 lat. Proces szczepień obu grup wiekowych ma ruszyć 25 stycznia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c