Boże Narodzenie. Biskupi przedłużają dyspensę!

Biskupi w diecezjach zdecydowali się przedłużyć trwającą dyspensę od obowiązku uczestniczenia w mszach świętych do 27 grudnia. W niektórych diecezjach w Polsce obowiązuje ona do odwołania. 

Fot. Shutterstock / Pixabay

Ze względu na nieustającą epidemię koronawirusa część diecezji już zdecydowała się odwołać obowiązek uczestniczenia w mszach świętych do odwołania. Dyspensa zwalnia z uczestnictwa w mszach w niedzielę, a także w święta nakazane, a jest nim między innymi Boże Narodzenie.  Inne diecezje przedłużyły dyspensę do 27 grudnia.

Dzięki temu nikt z wiernych nie będzie czuł presji konieczności pojawienia się na mszy w święta. Zazwyczaj tego dnia np. na pasterkę przychodzą bardzo duże ilości osób. Biskupi w zamian za to proponują uczestnictwo w bezpieczniejszej formie mszy świętych, na odległość, które transmitowane są w radiu, telewizji i internecie.

Według wymogów sanitarnych w kościele podczas nabożeństw może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Konieczne jest również zakrywanie ust i nosa, a także  środków dezynfekujących.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c