Bracia Sekielscy zapowiadają: „Będzie film o ojcu Rydzyku”

Marek Sekielski w rozmowie w „Onet Rano” potwierdził, że wraz z bratem zrobią film o ojcu Tadeuszu Rydzyku. Dodaje, że prawdopodobnie forma filmu będzie nieco inna niż dotychczasowe, co może zaskoczyć widzów. Na ten temat wypowiedział się również jego brat, Tomasz Sekielski. 

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Marek i Tomasz Sekielscy mają na swoim koncie już takie filmy jak „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”. Oba dokumenty zajmują się tematem pedofilii w Kościele. Dziś premierę miała kolejna produkcja braci, opowiadający o pandemii „Rok we mgle”. W rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem w programie „Onet Rano” Marek Sekielski potwierdził, że zostanie nakręcony również film o ojcu Tadeuszu Rydzyku.

„Mówimy o tym od dawna. Zrobimy ten film, to jasne jak słońce. Za wcześnie jeszcze o tym mówić, bo mamy dwa inne filmy do zrobienia. Może tym razem zaskoczymy też formą tego filmu.”

-dodał Marek Sekielski.

Temat księdza Tadeusza Rydzyka nie był przypadkowy. 5 grudnia odbyły się 29 urodziny Radia Maryja, a wzięli w nim udział najważniejsi politycy partii PiS, między innymi Antonii Macierewicz, Mariusz Błaszczak czy Zbigniew Ziobro. Ojciec Rydzyk podczas swojej wypowiedzi nawiązał do biskupa Edwarda Janiak, o którym była mowa w jednym z filmów braci Sekielskich. Bronił go wówczas mówiąc, że jest on współczesnym męczennikiem i to wszystko wina mediów, przed którymi katolicy powinni się bronić.

W kwestii filmu dotyczącego Tadeusza Rydzyka wypowiedział się też Tomasz Sekielski, który również potwierdził produkcję. W mediach społecznościowych podczas transmisji na żywo przekazał, że film skupi się na pewnym biznesmenie z Torunia. Dodał, że pragnie pokazać jego obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulację. Chce, żeby to uświadomiło politykom, którzy wciąż rozdają mu pieniądze, że tak nie powinno być.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c