Brak dostępu do wody pitnej w kranach. Problem może potrwać nawet kilka dni!

Wczoraj informowaliśmy o wystąpieniu problemu z dostępem do wody pitnej w gminie Naruszewo, w powiecie płońskim. Jak się okazuje, sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Bez wody mieszkańcy mogą jeszcze pozostać przez najbliższe kilka dni. 

Fot. Pixabay

W poniedziałek problem z dostępem do wody pitnej powstał w kilkunastu miejscowościach w gminie Naruszewo. Bez dostępu wody jest prawie 2500 mieszkańców. Jak się okazuje, problem jest dużo bardziej skomplikowany niż początkowo myślano. Wciąż trwają intensywne prace przy płukaniu i chlorowaniu wodociągu „Potyry”.

Sanepid wczoraj wykrył w wodzie bakterie z grupy coli. Wtedy też wydał opinię o braku przydatności wody do spożycia. Do dyspozycji mieszkańców jest woda butelkowana i beczkowóz.  Zgodnie z harmonogramem, beczkowóz z wodą pitną przemieszcza się z jednej miejscowości do drugiej. Zajmuje się tym Zakład Usług Wodnych w Mławie.

„Zakład Usług Wodnych płucze wodę i robi badania, które mają sprawdzać, czy nastąpiła poprawa. My zaś w laboratorium Inspekcji Sanitarnej wykonujemy swoje badania, aby potwierdzić lub wykluczyć to, co zrobi ZUW .”

-przekazał w rozmowie z RDC Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku, Krzysztof Bielski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdrowa woda może pojawić się jeszcze w tym tygodniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c