Brakuje miejsc na oddziałach zakaźnych. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowywane są inne oddziały

Coraz większe problemy mają szpitale w województwie mazowieckim. Nie ma gdzie kierować pacjentów chorujących na koronawirusa. W szpitalu w Siedlcach kolejny oddział został przeznaczony na walkę z COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Szpital miejski w Siedlcach nie ma już miejsc, aby przyjmować chorych na koronawirusa. Dlatego przekształcił swój oddział kardiologiczny dla osób z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19, którzy potrzebują opieki specjalistycznej. Wcześniej w ten sam sposób przekształcono oddział internistyczny.

Ze względu na sprzęt, na oddział mają trafiać osoby, które przechodząc koronawirusa, mają również problemy z sercem. Do tej pory przyjęto tam już 9 pacjentów.

W sumie w szpitalu jest już prawie 100 osób zmagających się z wirusem SARS-CoV-2. W ciągu weekendu zmarły tam 4 osoby. W całym regionie do tej pory potwierdzono niecałe 500 przypadków koronawirusa. Na kwarantannie przebywa łącznie 870 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c