Broniła Azjatki. Została opluta i obrzucona jedzeniem

Jak relacjonuje na swoim portalu społecznościowym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, dwóch pijanych mężczyzn w restauracji na Białołęce obrażało kobietę pochodzenia azjatyckiego. W jej obronie stanęła klientka. Wtedy mężczyźni swoją agresję przenieśli na nią.

Fot. Shutterstock

Dwóch mężczyzn skorzystało z jednego z wietnamskich barów na osiedlu Derby w Warszawie. Jak opisuje OMZRiK bardzo obraźliwe słowa zaczęły padać w kierunku obsługującej ich Azjatki. Padały takie słowa jak „skośnooka idiotka”, „kretynka”, „Wyp*****j z kraju”.  Zaczęli wymachiwać rękoma w jej kierunku.

Kobieta, która była świadkiem całego zdarzenia postanowiła zareagować. Zwróciła im uwagę, ale została wyśmiana. Postanowiła zadzwonić na policję. Kiedy rozmawiała z funkcjonariuszem, jeden z mężczyzn zaczął ją wyzywać i grozić śmiercią. Kiedy usłyszał, że kobieta podaje policji adres, popchnął ją, opluł i obrzucił jedzeniem.

Przypadkowi przechodnie obezwładnili mężczyznę, jednak drugi napastnik mu pomógł i zdążyli uciec z miejsca zdarzenia. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kiedy dowiedział się, że policja nie chce wszczynać dochodzenia, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Jak zapowiedział, złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c