Brutalne kradzieże rozbójnicze. Uszkodzili sobie palce, by zatrzeć odciski

Kradzieże rozbójnicze, szereg kradzieży sklepowych oraz fałszowanie dokumentów. Jak ustalili śledczy, podejrzani uprawiali przestępczy proceder w kilku miastach na terenie województwa mazowieckiego, a zaledwie rok temu opuścili zakłady karne.

Fot. BortN66 / Shutterstock

Przez ostatnie miesiące ,”odwiedzali” kilka miast na terenie województwa mazowieckiego, gdzie dopuścili się szeregu kradzieży w sklepach oraz kradzieży rozbójniczych. Takich przestępstw dopuścili się również w lutym, w płockiej galerii handlowej, gdzie skradli towar wart kilka tysięcy złotych, a podczas jednej ze złodziejskich eskapad jeden z nich zranił ostrym narzędziem pracownika ochrony.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Płocku postawili kres temu procederowi, który jak się okazało uprawiali obywatele Rosji. Dobra praca operacyjnych doprowadziła do zatrzymania we wtorkowe popołudnie podejrzewanych na terenie Garwolina. W zatrzymaniu policjantów wsparli „kryminalni” z garwolińskiej jednostki. Podczas akcji jeden z zatrzymanych próbował uciekać trzymając w ręku nóż, który odrzucił dopiero po kilkakrotnych wezwaniach policjantów. W samochodzie, którym podróżował 33-latek i jego 27-letni wspólnik, policjanci ujawnili kilkanaście sfałszowanych recept na lek, którym najprawdopodobniej mężczyźni odurzali się.

Starszy z zatrzymanych podczas czynności podawał fałszywe dane osobowe. By utrudnić identyfikację daktyloskopijną, obaj z zatrzymanych mieli uszkodzone opuszki palców u rąk. Policjanci szybko ustalili i potwierdzili personalia. I wtedy okazało się, że 33-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto wyszło na jaw, że wspólnicy zaledwie rok temu opuścili zakłady karne, gdzie odbywali karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

W środę „kryminalni” z komisariatu w Płocku wraz zebranym materiałem dowodowym przewieźli zatrzymanych do prokuratury. Tam obywatele Rosji usłyszeli m.in. zarzuty kradzieży rozbójniczych oraz kradzieży. Wczoraj sąd zdecydował o aresztowaniu 33-latka i jego wspólnika.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c