Brutalne pobicia z użyciem pałek. Najmłodszy sprawca miał 17 lat

Kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o związek z dwoma rozbojami. 25-latek i 17-latek usłyszeli zarzuty 2 rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz uszkodzenia ciała i zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani, z kolei 24-latek odpowie za jeden rozbój z niebezpiecznym narzędziem.

Fot. Shutterstock

Do komisariatu w Wesołej wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące rozbojów. Dwóch znajomych zostało zaatakowanych przez tych samych sprawców.

W pierwszym przypadku sprawcy umówili się z pokrzywdzonym pod pretekstem wręczenia przesyłki kurierskiej. Zaatakowali go kijami, pobili i ukradli plecak. Dwa dni później pojawili się na jego posesji, ale tym razem wyszedł do nich  znajomy pokrzywdzonego. Jego również pobili pałkami i ukradli mu telefon.

Kryminalni dokonali niezbędnych sprawdzeń i ustaleń. Dzięki pozyskanym informacjom zatrzymali trzech mężczyzn. Śledczy zebrali obszerny materiał dowodowy. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty. 25-latek i 17-latek usłyszeli zarzuty 2 rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz uszkodzenia ciała. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Z kolei 24-latek odpowie za rozbój z niebezpiecznym narzędziem

Autor: nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.