Brytyjscy gwiazdorzy zagrają na PGE Narodowym!

Brytyjski zespół Coldplay zagra w 2022 roku na Stadionie Narodowym. Artyści zapowiedzieli swoją trasę koncertową w przeddzień wydania nowego albumu. Polscy fani mogą już odliczać dni.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zespół Coldplay, w przeddzień wydania swojego nowego krążka „Music Of The Spheres”, ogłosili trasę koncertową na przyszły rok. I tak na liście znalazła się również Polska. 8 lipca 2022 roku muzycy będą mieli okazję zaprezentować zarówno najnowsze utwory, jak i te już dobrze znane ich fanom.

Cała trasa rozpocznie się 18 marca 2022, pierwszym w historii zespołu koncertem w Kostaryce. Gościem specjalnym na większości koncertów będzie amerykańska grupa H.E.R. Na pozostałych pojawi się London Grammar. Sprzedaż biletów na koncert ruszy już 22 października o godzinie 10:00.

Co ciekawe, zespół zobowiązał się wykorzystać koncerty do dbania o środowisko. I tak, między innymi, za każdy sprzedany bilet posadzą jedno drzewo, by o połowę zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w porównaniu do trasy z lat 2016/2017. Na stronie PGE Narodowego pojawiło się specjalne oświadczenie muzyków.

 „Jesteśmy bardzo świadomi, że planeta stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Spędziliśmy więc ostatnie dwa lata na konsultacjach z ekspertami ds. środowiska, aby ta trasa była jak najbardziej zrównoważona i, co równie ważne, aby wykorzystać jej potencjał do popychania spraw naprzód”

-wyjaśnia Coldplay. Artyści chcą korzystać z paneli słonecznych, zużytego oleju spożywczego, kinetycznych podłóg na stadionach i rowerów, napędzanych przez fanów. Wytworzona w ten sposób energia ma być przechowywana w przenośnym akumulatorze, wykonanym we współpracy z BMW. Oprócz tego z każdego występu zespół będzie oferować darmową wodę, by ograniczyć sprzedaż plastikowych butelek. Dodatkowo 10% dochodu z trasy koncertowej zostanie przekazanych na cele związane z ekologią i ochroną środowiska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c