Budka przeciw podwyżkom dla polityków: „Głos obywateli jest najważniejszy”

W piątek Sejm przyjął ustawę dotyczącą podwyżek dla polityków. Dziś przewodniczący PO, Borys Budka, zabrał głos. Teraz chce aby senatorzy Koalicji Obywatelskiej przyjęli wniosek o odrzucenie tej ustawy w całości. 

Borys Budka podczas konferencji prasowej powiedział, że każdy może popełnić błąd. Ale należy go teraz naprawić. Dodał, że przez cały weekend prowadził konsultacje i rozmawiał z osobami, które nie popierały tego pomysłu, łącznie z liderami partii opozycyjnych.

„Obiecałem, że głos obywateli będzie dla nas najważniejszy. Jak widać rozwiązania ws. podwyżek nie spodobały się opinii publicznej. To obywatele są naszymi pracodawcami i to z opinią obywateli powinniśmy się liczyć w pierwszej kolejności.”

-zaznaczył.

Za podwyżkami było 386 posłów, przeciw 33, a 15 wstrzymało się od głosu.  Po podwyżce prezydent miałby zarabiać prawie 26 tysięcy, premier 21 984 złotych, ministrowie z Kancelarii Premiera 17 987 złotych, a posłowie około 12 600 zł. Pierwszy raz też wypłatę dostałaby żona prezydenta, w kwocie około 18 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c