Budka z alkoholami tuż obok Ratusza

Niedawno miasto wypowiedziało wojnę całodobowym sklepom z alkoholami. Specjalna uchwała ma zmniejszyć sprzedaż tych produktów po godzinie 22.00. Sprzedawcy jednak nie składają broni, a nowe punkty sprzedaży powstają jak grzyby po deszczu. Najlepszym tego przykładem jest budka z alkoholami… niedaleko Ratusza na Placu Bankowym. Sprawę opisał portal TVN Warszawa.
Alkohole 24

Przypadek wzbudza wiele emocji, a nakaz rozbiórki jest kontrowersyjny. Właściciel ma bowiem pozwolenie od ZDM na postawienie w tym miejscu sklepu, a ZDM potwierdza, że takowe wydał i nie widzi w tym nic dziwnego czy naruszającego przepisy. Problem powstaje, gdy głos zabierze Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Stwierdzono, że dokument, który posiada właściciel stracił wazność. W związku z tym nakazano usunięcie obiektu.

Właściciel odwołał się jednak do wyższej instancji, a więc Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Jeżeli podtrzyma on decyzje organu niższej instancji, wtedy ostatecznością pozostaje sąd. Nie wstrzymuje to jednak nakazu rozbiórki.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.