Burmistrz Bielan: Otrzymaliśmy maila z Poczty Polskiej. Przygotowany i wysłany „bez żadnego trybu”.

Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany podobnie, jak burmistrz Ursynowa opublikował wpis dotyczący Poczty Polskiej.Szanowni Państwo,

do urzędu wpływają maile od mieszkańców z informacją, aby nie udostępniać danych osobowych, niezbędnych Poczcie Polskiej do przeprowadzenia wyborów. Sądząc po ilości pytań, jest to dla Państwa szczególnie ważny temat.

🔴 Mam niezwykły szacunek dla Poczty Polskiej, jako instytucji wykonującej niezwykle ważną społecznie i odpowiedzialną pracę. Zdecydowanie wolałbym, jednak gdyby skupiała się na zadaniach, do których została powołana.

🔴 W środę otrzymaliśmy maila z Poczty Polskiej. Jak sądzę, został przygotowany i wysłany „bez żadnego trybu”. W treści mowa o udostępnieniu przez dzielnicę wskazanych lokalizacji (głównie tereny szkół) na ustawienie wyborczych skrzynek pocztowych lub urn wyborczych z zasobów Obwodowych Komisji Wyborczych.

🔴 W wiadomości nie sposób doszukać się wskazania podstawy prawnej, która umożliwiałaby spełnienie uprzejmych próśb autora. Pozwolę sobie wymienić tylko część wątpliwości, które nasunęły się po lekturze:

na bazie jakiego istniejącego przepisu miałbym przekazać/wypożyczyć Poczcie Polskiej urny?
kto miałby ich pilnować?
kto poniesie odpowiedzialność w przypadku zaginięcia urny?
co z urnami wystawionym na zewnątrz w przypadku opadów deszczu?
na jakiej podstawie miałby udostępnić pracownikom Poczty Polskiej lokale w placówkach oświatowych? Przypominam, że w związku z zagrożeniem epidemicznym są one aktualnie zamknięte
kto miałby zapewnić sprzątanie i dezynfekcję tych pomieszczeń?

🔴 I najważniejsze — na jakiej podstawie Poczta Polska ma otrzymać dane osobowe mieszkańców?

🔴 W związku z tymi wątpliwościami jedyną rzeczą, jaką mógłbym autorowi przekazać „bez żadnego trybu”, jest egzemplarz „Bielany. Przewodnik Historyczny”. Co też z przyjemnością uczynię.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c