Burmistrz miasta zaszczepiony poza kolejnością! Wydał oświadczenie!

Burmistrz Płońska przekazał za pomocą mediów społecznościowych, że został zaszczepiony poza kolejnością przeciwko COVID-19. Przekonuje, że zrobił to w dobrej wierze, na prośbę placówki leczniczej. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Andrzej Pietrasik jest kolejną osobą, która otrzymała szczepionkę na koronawirusa poza kolejnością. Wśród innych osób, które potwierdziły przyjęcie preparatu są głównie ludzie kultury i sztuki m.in. Krystyna Janda, Maria Seweryn, Edward Miszczak czy Wiktor Zborowski. Zaszczepił się również polityk, Leszek Miller.

Teraz oświadczenie w tej sprawie wydał burmistrz Płońska. Przekazał, że przyjął szczepionkę, ale zrobił to w dobrej wierze i na prośbę placówki, w której się leczył. Powiadomiony został o takiej możliwości 30 grudnia 2020 roku, a tłumaczono to dostępnością niewykorzystanych części szczepionek i ryzykiem zmarnowania się. Decyzję musiał podjąć natychmiastowo, a następnie stawić się w punkcie szczepień.

Burmistrz zapewnił, że o szczepienia się nie ubiegał, a także nikt z jego rodziny z nich nie skorzystał. Na koniec przeprosił osoby urażone sytuacją i wyraził nadzieję, że pomimo wszystko zmotywuje to do szczepień Polaków, a rząd zapewni sprawne  procedury dystrybucji szczepionek dla wszystkich.

Trwa ożywiona medialna dyskusja o Narodowym Programie Szczepień. Temat szczepień wymaga spokojnego i merytorycznego…

Opublikowany przez Andrzeja Pietrasika Środa, 6 stycznia 2021


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c