Burmistrz Pragi-Północ odwołany. W tle afera z seks-zdjęciami

Wiceburmistrz dzielnicy Praga-Północ Dariusza Wolke został odwołany ze stanowiska. Powodem miał być jego „flirt” z urzędniczką.

Fot. pixabay.com

W głosowaniu za jego odwołaniem 17 radnych było „za”, nikt nie był przeciw, a czterech radnych oddało głosy nieważne.

Wiceburmistrza Wolke nie było na sesji. Przysłał natomiast list, w którym zapewniał, że zarzuty wobec niego są nieprawdziwe.

Chodzi o aferę, w której urzędniczka Wydziału Zasobów Lokalowych Pragi-Północ romansowała z Wiceburmistrzem od 2015 roku. Według kobiety, Wolke odwiedzał ją w pokoju i choć nie czuła się z tym komfortowo, to nie mówiła o tym, gdyż bała się, że straci pracę, a jest samotną matką.

Gdy w 2017 r. Dariusz Wolke został wiceburmistrzem Dzielnicy Śródmieście ich relacje miały ostygnąć, ale odnowiły się gdy w 2018 roku Wolke ponownie został wiceburmistrzem na Pradze-Północ.

Obydwoje mieli pisać do do siebie mocno erotyczne smsy, a kobieta wysyłała mu nawet swoje nagie zdjęcia. Tłumaczy to tym, że burmistrz obiecywał jej lepszą pracę, powrót na poprzednie stanowisko i awans.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.