Burze śnieżne, ogrom opadów, tęgi mróz. Kolejna fala ostrej zimy

Polska znajduje się obecnie w zasięgu niżu Volker. Powoduje on fale mroźnego powietrza i śnieżyc. Tej nocy było jeszcze bardzo zimno. Teraz czeka nas chwila wytchnienia, a po weekendzie zima znów zaatakuje.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

FaniPogody.pl przewidują, że choć niż odsuwa się od nas w kierunku wschodnim, nad Polskę napływa arktyczne powietrze. Na razie długotrwałego ocieplenia i stabilizacji pogody nie widać. Nadal będzie mroźna, a dodatkowo, mogą wystąpić burze śnieżne.

Po dość zimnym piątku nadejdą względne ciepłe sobota i niedziela. Prognozowane są jednak opady śniegu, które najlżejsze będą na północy kraju, a im bardziej na południe tym będą intensywniejsze.

Mroźna zima powróci w poniedziałek. Najchłodniej będzie na wschodzie od -10°C przez -8°C w centrum. W Nizinie Szczecińskiej będzie najcieplej 1 stopień Celsjusza. W nocy da się już odczuć powiew zimy. Temperatury spadną nawet do -20 stopni na wchodzie do około -10 na zachodzie kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c