Był pijany i bezpodstawnie wezwał karetkę. Grozi mu areszt

Przed wybraniem numeru 112 warto się chwilę zastanowić, czy sprawa, z którą dzwonisz wymaga interwencji odpowiednich służb. Każde bezpodstawne zgłoszenie jest wykroczeniem, za które grozi nawet areszt. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Somianka, który pijany wezwał zespół pogotowia ratunkowego mimo, że nic mu nie dolegało.

Fot. Pixabay

Wyjątkowo nieroztropnym zachowaniem popisał się 38-letni mieszkaniec gminy Somianka, który wezwał pogotowie ratunkowe twierdząc, że potrzebuje pomocy medycznej. Kiedy na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, żartowniś będący pod wpływem alkoholu stwierdził, że czuje się dobrze i nie dał się zbadać. Ratownicy medyczni poprosili policjantów. Z relacji ratowników wynikało, że na interwencję stracili ponad 2 godziny, ponieważ 38-latek celowo kilkukrotnie wprowadzał ich w błąd co do miejsca zamieszkania, co opóźniało ich dotarcie do zgłaszającego.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku w Somiance, którzy sporządzą wniosek o ukaranie do sądu za wywołanie niepotrzebnej czynności służb. Za czyny, który dopuścił się 38-latek grozi grzywna, a nawet kara aresztu.

Zapamiętajmy, aby nie wzywać służb ratunkowych w sytuacji, gdy nie jest to konieczne, bo w tym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c