Był skazany za pedofilię, zajmował się zadownikami KS. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Jest zarzut dla Krzysztofa A., byłego prezesa Klubu Sportowego Wesoła. Mężczyzna pomimo tego, że był skazany za pedofilię, zajmował się młodymi zawodnikami. 

Fot. Shutterstock

Krzysztof A. był prezesem Klubu Sportowego Wesoła od października 2019 roku do 17 maja tego roku. Jak się jednak okazało, mężczyzna był wcześniej skazany za pedofilię. W grudniu 2021 roku wyrok się uprawomocnił, jednak nie zasądzono natychmiastowego wykonania kary. Dlatego mężczyzna nadal przebywał na wolności. Ma natomiast do obycia dwa lata więzienia i trzyletni zakaz prowadzenia działalności z dziećmi.

Pomimo to, skazany miał wyjeżdżać z dziećmi jako trener na różne imprezy piłkarskie. Rodziców zaniepokoiły jego wspólne kąpiele z dziećmi pod prysznicem  i spanie z nimi w tych samych pokojach. Dlatego część z nich złożyła zawiadomienie do prokuratury.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty. Chodzi dokładnie o zarzut z art. 244 k.k., tj. niestosowanie się do sądowego zakazu wykonywania zawodu i prowadzenia działalności związanej z edukacją i wychowaniem osób małoletnich. Krzysztof A. nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.