Była dziennikarka TVP oskarżyła PiS o bezprawne wykorzystanie wizerunku. Jest wyrok!

Justyna Śliwowska- Mróz, była dziennikarka TVP oskarżyła Prawo i Sprawiedliwość o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku w spocie wyborczym. Sąd Apelacyjny w Warszawie przyznał jej racje. Wyrok jest prawomocny.

W 2018 roku PiS opublikował spot, w którym straszył wizją Polski po ewentualnej wygranej PO w wyborach samorządowych. W nim pojawił się fragment archiwalnego programu TVP Info, w którym dziennikarka Justyna Śliwowska- Mróz mówi słowa: „Wbrew decyzji polskiego rządu Grzegorz Schetyna zapowiedział przyjmowanie uchodźców”. W momencie emisji spotu kobieta nie pracowała już w Telewizji Polskiej. Wtedy przekazała, że nie wyraziła na to zgody, domagała się usunięcia jej ze spotu i przeprosin. Nigdy się ich nie doczekała. Dlatego sprawę zgłosiła do sądu.

Sąd Okręgowy w Warszawie w ramach zabezpieczenia powództwa zakazał publikacji fragmentu spotu z dziennikarką. Również nakazano partii rządzącej zamieścić sprostowanie, że w ramach kampanii bezprawnie wykorzystano wizerunek kobiety, a także miała przekazać 10 tysięcy na wybraną przez Justynę Śliwińską-Mróz fundację.

Wczoraj ostatecznie Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, że partia PiS bezprawnie wykorzystała wizerunek Justyny Śliwowskiej w swoim spocie wyborczym. Podkreślono, że nie ma pozwolenia na publikowanie wyrwanego z kontekstu wizerunku dziennikarki, bez jej zgody. Wyrok jest prawomocny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c