Były prezes klubu sportowego skazany za pedofilię. Prokuratura apeluje

Były prezes Klubu Sportowego Wesoła pomimo prawomocnego wyroku za pedofilię, dalej pełnił swoje obowiązki i pracował z dziećmi. Teraz śledczy zaapelowali do ewentualnych innych poszkodowanych. 


Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zaapelowała o zgłoszenie się na zeznania osób, które mogły zostać poszkodowane przez byłego prezesa Klubu Sportowego Wesoła. Mężczyzna pomimo wyroku o pedofilię, dalej pełnił funkcję szefa klubu, w tym wyjeżdżał z dziećmi na imprezy piłkarskie. Tam spał razem z młodzieżą  w pokoju, wspólnie się z nimi kąpał.

Zaniepokojeni rodzice wystosowali zawiadomienie do prokuratury. Okazało się, że prezes był skazany za wykorzystanie małoletniego od października 2019 do 17 maja 2022 roku. W grudniu 2021 wyrok w jego sprawie się uprawomocnił. Jednak ze względu na brak natychmiastowego odbycia kary, mężczyzna przebywał na wolności.

Jak zapewnił klub, nie miał wiedzy o jego wyroku i zasądzonej karze. W tej chwili także nawiązał współpracę z fundacją, która zajmuje się ochroną praw dzieci i ustanowił pełnomocnika w postępowaniu karnym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.