Były prezes NFZ o COVID-19: „Nie należy wprowadzać teraz lockdownu”

Poseł Porozumienia i były prezes NFZ przekazał w rozmowie z Radiem Zet jak jego zdaniem powinny wyglądać dalsze działania rządu w związku z koronawirusem. Uważa, że złym pomysłem jest wprowadzenie lockdownu. 

Fot. Wikipedia/ By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47918752

W rozmowie z Radiem Zet Andrzej Sośnierz pytany był o słowa premiera dotyczące narodowej kwarantanny. Jak uznał poseł, wprowadzenie jej w tej chwili nie ma sensu.

„Jak premier mówi, że teraz będziemy przecinali łańcuchy epidemiologiczne, to ja przepraszam – uśmiecham się, bo to trzeba było robić na samym początku. Teraz my nie będziemy przecinać łańcuchów epidemiologicznych, teraz będziemy po prostu tłumić epidemię w swojej masie.”

-dodał. Zdaniem Sośnierza epidemia koronawirusa nie jest problemem jedynie medycznym, ale również społecznym i gospodarczym. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na wszystkie aspekty lockdownu. Zauważa, że po zakończeniu epidemii trzeba będzie żyć i państwo będzie musiało jakoś funkcjonować. Więc zamiast zamykać wszystko i wszystkich, najlepiej jest dalej trzymać się obostrzeń indywidualnych. Bo jak dodaje, „Polacy są już w tej chwili ostrożni”.

Od dziś zamknięte są kolejne gałęzie gospodarki. Nie pójdziemy do kina czy do teatru, nie kupimy stacjonarnie obuwia i ubrań. Zamknięte są również restauracje, które posiłki przygotować mogą jedynie na wynos. Szkoły również przeszły na nauczanie zdalne. Jak mówił podczas konferencji premier, jeśli liczba zakażeń koronawirusem się nie zmniejszy, kolejnym etapem ma być kwarantanna narodowa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c