Cała galeria wyklejona wirusobójczą folią. Pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

Centrum handlowe Sadyba Best Mall zastosowała nowatorskie rozwiązanie. Pokryła najbardziej uczęszczane miejsca folią z środkiem wirusobójczym. Za realizację odpowiada firma Esox.

Fot. Pixabay

Wyklejona aż na ponad 400 m² galerii przeciwdrobnoustrojowa folia wykonana jest z użyciem dodatków biobójczych przez brytyjską firmę Steritouch i posiada właściwości wiruso – i bakteriobójcze. Związki, którymi jest pokryta, wykazują m.in. niezwykłą skuteczność wobec wirusów otoczkowych i wpływają na ich 90% dezaktywację w ciągu zaledwie 2 godzin, niszcząc też bakterie takie jak Campylobacter Jejuni czy Escherichia Coli z niemal 100% skutecznością. Mimo, iż pracownicy Esox okleili folią m.in. wszystkie poręcze, uchwyty, klamki, śmietniki, spłuczki w toaletach, parkometry, ekrany dotykowe, panele guzikowe, klapy od śmietników, a więc to, co jest najczęściej dotykane w grudniu, to jeszcze przez kilka miesięcy posiadać ona będzie swoje właściwości. W ten sam sposób zabezpieczona jest też cała sekcja gastronomiczna. Folia posiada atesty brytyjskie oraz certyfikat skuteczności wydany przez niezależne laboratorium.

Mając na uwadze dobro i komfort naszych klientów, działamy stale na rzecz podwyższania standardów bezpieczeństwa (…). W tym celu testujemy najbardziej optymalne rozwiązania (…) Jednym z nich jest właśnie zastosowanie specjalnej folii wirusobójczej, nowości na naszym rynku – informuje Hilekaan Wada, dyrektor Sadyba Best Mall.

Realizacja w Sadyba Best Mall jest pierwszą tego typu w Polsce – mówi Michał Skorecki, prezes Esox i dodaje, że będzie ona skuteczna aż do przetarcia się czyli jeszcze co najmniej 2 miesiące. Wykonana jest bowiem ze specjalnych dodatków, które działają bezpośrednio na otoczkę wirusa, niszcząc ją. Przypominać to może proces rozpuszczania się jej – Klienci i pracownicy Galerii mogą czuć się tu bezpiecznie. Skorecki dodaje, że każdy klient powinien przestrzegać zaleceń epidemiologicznych.

Wprowadzenie rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo klientów i pracowników stanowi odpowiedź galerii Sadyba Best Mall na apele władz i wytyczne ekspertów, którzy dopuszczają możliwość robienia zakupów w centrach handlowych w ścisłych reżimach sanitarnych. Folia, mimo że rozłożona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, cały czas jest skuteczna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c