Cała Warszawa w „zielonych ludzikach” ZOM. Do odśnieżenia 1,7 mln m2 chodników

W tym roku nic nie wskazuje na to, by zima zaskoczyła drogowców. To samo tyczy się Zarządu Oczyszczania Miasta, który poza wysłaniem ciężkiego sprzętu oddelegował w teren swoich pracowników, którzy mają odśnieżać najważniejsze miejsca w mieście.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

To oczywiście rejony często uczęszczanych przystanków i miejsc użyteczności publicznej. ZOM w Warszawie sprząta 1,7 mln m2 chodników. Są to tereny dla pieszych, nieprzylegające bezpośrednio do nieruchomości, a więc chodniki, kładki, schody, dojścia do stacji metra oraz miejsca postojowe w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) wzdłuż dróg o kategorii krajowej, wojewódzkiej i powiatowej.

Za oczyszczanie terenów, w tym miejsc postojowych w SPPN, wzdłuż dróg gminnych odpowiadają urzędy dzielnic. O czystość przystanków dba Zarząd Transportu Miejskiego, Stare Miasto sprzątane jest na zlecenie Zarządu Terenów Publicznych, a chodniki przylegające do posesji powinni sprzątać właściciele lub zarządcy danej nieruchomości.

ZOM odśnieżanie 2


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.