Całkowity lockdown coraz bliżej? Ogromna liczba przypadków, a słowa premiera

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji przekazał, że jeśli w ciągu tygodnia, do 10 dni sytuacja epidemiczna w Polsce się nie poprawi, czekać nas będzie kwarantanna narodowa. Dziś mamy 27143 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia, co może oznaczać, że zmierzamy w stronę lockdownu.

Premier Polski przekazał jak może wyglądać dalszy scenariusz jeśli liczba przypadków nie zmaleje.

„Jeśli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców, włączamy bardzo ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeżeli jednak przekroczy 70-75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to będziemy musieli wdrożyć zasady narodowej kwarantanny.”

-mówił w swoim przemówieniu Mateusz Morawiecki. Ma się to stać jeśli w ciągu 7 do 10 dni sytuacja epidemiczna w Polsce będzie wciąż tak dramatyczna. Oznaczać to będzie między innymi zakazy dotyczące przemieszczania się.

Jeśli natomiast liczba przypadków się zmniejszy, rząd rozważać będzie powroty do stref czerwonych, a nawet w przypadku liczby poniżej 10 na 100 tysięcy mieszkańców- powrotów do stref żółtych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c