CBA znalazło prywatne archiwum tureckiego przedsiębiorcy Sabriego B. „Korzystał ze stołecznego urzędu w załatwianiu trudnych spraw”

Funkcjonariuszom CBA udało się pozyskać prywatne archiwum biznesmena Sabriego B., w którym miały znajdować się dokumenty, zdjęcia, nagrania i nośniki danych. Mężczyzna każdą swoją „transakcję” notował przez kilka lat. Trudne sprawy załatwiał w stołecznych urzędach. Korzystał z powiązań ze znajomymi i dużych wpływów polityków – informuje Onet.

Fot. Burmistrz Włoch

Prawdopodobnie czekają nas kolejne duże zatrzymania na terenie stolicy. Dokumenty są na tyle obszerne, że ich przeanalizowanie zajmie kilka tygodni.

Artur W. były już burmistrz Włoch oskarżony jest o przyjęcie łapówki w wysokości 200 tys. zł. za wydanie pozytywnych pozwoleń na tzw. warunki zabudowań, na gruntach nieobjętych planem zagospodarowania, w rejonie ulicy Łopuszańskiej.

Turecki przedsiębiorca w Warszawie wybudował m.in. 116-metrowy wieżowiec Atlas Tower (Reform Plaza), Blue City, Centrum handlowe Łopuszańska 22 był też prężnie zaangażowany w budowę centrum handlowego Maximus w Nadarzynie. Miał też powstać czterogwiazdkowy hotel przy ulicy Żelaznej, do tej pory inwestycja nie została rozpoczęta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.