CBŚP zatrzymało komendanta Nadarzyńskiej policji. Razem z żoną miał produkować nielegalnie papierosy

W piątek Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali komendanta komisariatu w Nadarzynie. Miał być on zamieszany w nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych.

Fot. CBŚP

 

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w piątkowe popołudnie zatrzymali komendanta nadarzyńskiej policji oraz jego żonę. Kobietę po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Mężczyznę natomiast po przedstawieniu zarzutów tymczasowo aresztowano. – Podczas działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów – poinformowało CBŚP.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła funkcjonariuszowi zarzuty o czyny z art. 54 i 37 kks oraz art. 13 par. 1 kk w związku z art. 12a ustawy z dnia 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Dotychczasowy komendant przestanie pełnić swoją funkcję.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.