CDC nie podziela zdania WHO w sprawie szczepień? Ich zdaniem inna grupa społeczna powinna zostać potraktowana priorytetowo

Amerykańska agencja rządu federalnego USA ma wkrótce ogłosić zalecenie, która grupa społeczna powinna być poddana szczepionkom zaraz po pracownikach służby zdrowia. Poglądy CDC znacznie różnią się od WHO. 

Fot. Shutterstock

Już wkrótce pojawią się szczepionki na COVID-19. Organizacja Centers for Disease Control and Prevention przekazała informacje, że wkrótce poda rekomendacje dotyczące grup społecznych, które powinny zostać wzięte pod uwagę priorytetowo przy organizacji szczepień. Jak wiadomo, jako pierwsi na całym świecie mieliby zaszczepić się pracownicy służb zdrowia. Jednak kto następny, tu już zdania są podzielone. CDC sugeruje, aby oprócz seniorów byłyby to specjalnie grupy zawodowe, których praca jest w czasie pandemii niezbędna.

Komisja ekspertów medycznych, która doradza CDC póki co wyraziła poparcie dla nadania priorytetu niezbędnym pracownikom ponad seniorami i osobami z dolegliwościami, które podnoszą ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia lub nawet zgonu spowodowanego wirusem SARS-CoV-2.

Stanowisko CDC jest sprzeczne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, która uważa, że zmniejszenie liczby zgonów jest najważniejsze, a więc jako pierwsi po medykach powinni zostać poddani szczepionkom najbardziej narażeni na zgony, tzn. starsi i schorowani. Takiego zdania jest również wiele innych organizacji na całym świecie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c