Celnicy i CBŚP zabezpieczyli 5,5 miliona nielegalnych papierosów!

Pakowalnie i magazyn nielegalnych papierosów znanych marek zlikwidowali policjanci warszawskiego CBŚP wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie. Na terenie dwóch posesji w Warszawie i Starej Miłosnej funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5,5 mln papierosów, susz tytoniowy, puste opakowania na papierosy, cechowane wzorniki i matryce poligraficzne.

Policjanci we współpracy z celnikami ustalili, że na dwóch posesjach znajdują się nielegalnie wyprodukowane papierosy w znacznych ilościach. Pojechali w ustalone miejsce i weszli do budynków. W jednym miejscu znajdowała się dobrze zorganizowana infrastruktura, służąca do konfekcjonowania nielegalnie wyprodukowanych papierosów, natomiast na terenie drugiej posesji ogromny magazyn z gotowymi do sprzedaży pudłami z papierosami.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pakowanie nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Przestępczy proceder naraził Skarb Państwa na straty z tytułu nieodprowadzonego podatku i akcyzy wysokości ponad 6 milionów złotych. Sprawę prowadzi Izba Celna w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c