Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzega: „Mutacja COVID-19 z Wielkiej Brytanii będzie dominująca”

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydało ostrzeżenie, że brytyjska, bardziej zaraźliwa mutacja koronawirusa, do marca będzie dominująca. Nowy wariant pojawił się już w wielu krajach na całym świecie. 

Fot. Shutterstock

Na świecie pojawia się coraz więcej mutacji wirusa SARS-CoV-2. Nowy szczep wykryto już w Wielkiej Brytanii, RPA czy w Japonii. Mówi się, że brytyjska odmiana jest najbardziej zaraźliwa. Atakuje ona przede wszystkim najmłodszych. Jak uważa amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, to właśnie ta mutacja wkrótce będzie dominująca.

Wielu specjalistów w Polsce wypowiadało się już na temat nowej odmiany COVID-19 w Polsce. Większość z nich uważa, że jest ona już obecna w kraju. Szczególnie, że zanim zakazano lotów z Wielkiej Brytanii, przyleciało ze Zjednoczonego Królestwa do Polski kilkadziesiąt tysięcy osób.

Uważa się, że odmiana B.1.1.7 jest aż dwukrotnie bardziej zaraźliwa niż obecnie dominująca wersja koronawirusa. CDC przewiduje, że w samych Stanach Zjednoczonych do końca marca, ta właśnie mutacja odpowiadać będzie za  ponad 50% wszystkich zakażeń. Podobnie może być w innych częściach świata. Co jednak uspokaja to fakt, że odmiana z Wielkiej Brytanii nie powoduje groźniejszego przejścia choroby.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c