Ceny warzyw i owoców w górę! Wszystko przez suszę i brak opadów

Pogodowa aura sprawia, że producenci owoców i warzyw odnotowują straty. Postępująca susza i niedobór opadów przekłada się w sposób bezpośredni na ceny, które poszybują w górę.

Fot. Pixabay

Obecne warunki pogodowe nie sprzyjają w żaden sposób producentom warzyw i owoców. Z powodu niedoboru opadów pustoszeją pola.

Sytuację komplikuje również okoliczność pandemii, przez którą brakuje chętnych do pracy. To wszystko będzie miało i częściowo już ma przełożenie na ceny produktów.

Majowe deszcze występowały w dosyć znikomym stopniu i nie zdołały nawodnić gleby w stopniu zadowalającym. Pocieszające jest tylko to, że póki co nie odnotowano gwałtownych burz, które mogłyby zniszczyć uprawy.

Według długoterminowych prognoz czerwiec zapowiada się jako miesiąc suchy. To rodzi obawy, że susza będzie dotkliwsza niż do tej pory.

Z jakimi skutkami przyjdzie nam się zmierzyć? Już teraz na targowiskach cena na nowalijki jest dużo wyższa niż w roku ubiegłym. Ponadto, koniecznie okaże się zmniejszenie eksportu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c